Yalova Kent Ormanı

Yalova Kent Ormanı

Yanı başımızda ve yaz-kış kaçış noktası kardeş şehir Yalova’dan selamlar. #Filtresiz günler seni burada bekliyor; deniz, orman, gök ve yer buluşmaları için İstanbul’dan 1-2 saatte kaçılacak Yalova Kent Ormanı’nı radarına al. İster araçla, ister feribotla çok kısa sürede ulaşılabilecek Yalova Kent Ormanı hafta sonu kalmalı planlar için gayet uygun. Özellikle feribot tercih edersen; cumartesinin ilk ışıklarıyla deniz havası alarak yola çıkabilir, Yalova’nın en görülesi mini köylerini ziyaret ederek ormana ulaşabilirsin.

Çınarcık, Armutlu, Teşvikiye, Erikli; Yalova Kent Ormanı’na giderken uğramak isteyeceğin organik duraklar olabilir. Kış aylarında yeşeren ve doyum noktasına ulaşan ağaçlar arasında 2 km’ye yakın patikada yürüyebilir ya da bisiklet sürebilirsin. Orman içinde yer alan şelaleleri keşfe çıkabilirsin. Asma köprü, seyir terası gibi alanlarda fotoğraf kabiliyetini konuşturabilirsin. #Filtresiz anlar Yalova Kent Ormanı’nda her köşeden çıkabilir, #olduğugibi paylaş ki biz de derin bir nefes alalım.

  • İDO Yenikapı-Yalova hızlı feribot seferleri ile hem arabalı hem arabasız olarak 1 saat 15 dakikada Yalova’ya ulaşabilirsin.
  • Osmangazi Köprüsü’nü kullanarak 2 saatte karayolu ile de varış noktasına gidebilirsin.
  • Çınarcık ve Çifte Şelale anahtar kelimeleri ile konaklama arayabilirsin.

Paylaş: