Kuzey Makedonya

Kuzey Makedonya

Geldik ‘Vizesiz Filtresiz’ serisinin 3. noktası Kuzey Makedonya’ya. Hazır yaz tatillerimizi unutmaya başlarken, kış soğuk nefesini göstermişken uzun bir hafta sonu ile uzaklardaki yakınlara gitmeye ne dersin? Türk Vatandaşları, 90 günlük vizesiz giriş hakkı ile ekonomik ve alternatif bu küçük Balkan ülkesini 3-4 günde seyahat edebiliyor. Gitmişken tek bir şehir yerine faklı bölgelerini görmek de fayda var çünkü şehirler neredeyse 1 günde gezilebiliyor.

Kuzey Makedonya 2

Başkent Üsküp’te ülkenin tarihsel ve kültürel yapısına şahit olabilirsin. Göz kamaştıran ve doğal güzelliğiyle #Filtresiz anlar yaşatacak Matka Kanyonu’na mutlaka uğramalısın. Tetovo, Mavrovo, Debar, Struga ve altını çizerek gitmenizi önereceğimiz Uhrid ve Sveti Naum, ülkenin özel alanlarını görebileceğin bir rota. Ohrid’de yer alan, su üzerine kurulu arkeolojik müze ‘Bay of Bones’u mutlaka ziyaret et.

  • Yakın geçmişte Makedonya olan ülke ismi Kuzey Makedonya olarak değiştirildi. Bu sebeple bazı kaynaklarda eski ismiyle bilgiler bulabilirsiniz.
  • Kuzey Makedonya’ya direkt uçuşla gidebileceğin gibi İstanbul’dan otobüsle de seyahat mümkün.
  • Ülkenin farklı şehirlerini gezmek için Üsküp’ten araç kiralayıp 3-4 günlük bir rota belirlemek ideal.

Paylaş: