Gürcistan, Tiflis

Gürcistan, Tiflis

“Vizesiz, Filtresiz” serisinin 2. rotası komşumuz Gürcistan’ın başkenti Tiflis. Avrupa şehirlerine taş çıkartacak bu Güney Kafkasya ülkesi; müzik, sanat, tarih ve gastronomi açısında tam zevkine hitap edecek cinsten. Elektronik müzik konusunda bölgenin önemli ve öncü şehirleri arasında. Şehirde dolaşmanın ise ayrı bir havası var. Bina duvarlarına, kepenklere, kafe ve bar kapılarına çalışılan rengarenk Mural’lar da içindeki sokak fotoğrafçısını ortaya çıkarabilir.

Gürcistan, Tiflis 2

Tiflis konumu dolayısıyla tarihide kucaklamış bir şehir. Narin Kalesi, Eski Tiflis bölgesi, katedraller ve köprüleri ile gezi planını zenginleştirebilirsin. Ancak bizi en çok heyecanlandıran alanlarından biri tabii ki #Filtresiz ve doğayla iç içe Tiflis Botanik Bahçesi oldu. 300 yıllık, dünyanın 2. büyük bu botanik parkında, 5000’e yakın bitki türü var. Şehir merkezine yakın bu alan #OlduğuGibi #Filtresiz.

  • Türkiye’den direkt uçuşla, Kars’tan otobüs ya da araba ile Gürcistan’a geçilebilir.
  • Gürcistan’a girmek için pasaporta bile gerek yok sadece nüfus cüzdanı ile girebiliyorsun. Ancak dönemsel olarak değişebileceği için gitmeden kontrol etmekte fayda var.
  • Barlarda bile bulabileceğiniz kendilerine özgü çorbaları var, mutlaka dene!
  • Deniz yok ancak Kura Nehri şehre enerji katan detaylardan.

Paylaş: