Fethiye, Kışın Kabak Koyu

Fethiye, Kabak Koyu

Yazlık yerlerin en büyük gündemi sezonun gelecek ya da bitecek olmasıdır. Yazın yaklaşması, yani sezonun yavaş yavaş açılmasıyla birlikte tüm işletmeler açılır. Doğanın kış boyunca sakince kök saldığı yerler birden bire insan akınına uğrar. Bu, işletmeler için iyi olsa da orada yaz-kış yaşayanlar bilir ki daha az insanla doğa çok daha güzel, çok daha #Filtresiz. Fethiye Kabak Koyu, ne yaparsan yap, ne kadar kalabalık olursa olsun çok büyüleyicidir. Fakat kışın, gökte bulutlar birbirine karışırken, sert bir yağmurda ya da yağmurdan sonra gelen güneşle doğanın binbir haline şahit olurken asıl büyüleyici olanla karşılaşırsın. Doğanın en saf hali.

Kabak’ta yer alan bazı işletmeler kışın da açık neyse ki. Özellikle inzivaya çekilmek, hayatında vermen gereken önemli bir kararı etraflıca düşünmek veya sadece dinlenmek için kışın Kabak mükemmel bir rota. Kabak’a gitmek için Dalaman’a uçabilirsin; yazın ateş pahası uçaklar, kışın kuş gibi hafif oluyor. Ancak havaalanından sonra transfer ayarlaman ya da araç kiralaman mantıklı çünkü toplu taşımaya ulaşmak oldukça zor. Diğer bir seçenek ise otobüs; biraz uzun bir tercih olsa da Fethiye terminaline ulaştıktan sonra Kabak sadece 1 dolmuş uzaklıkta. İşletmelerin çoğunda bungalov tarzı konaklama mevcut, aşırı yağmur fırtına yoksa kamp yapman bile mümkün. Ancak ani hava değişimlerine karşı bungalovda kalıp, ahşap yapı içinde uyanmak ve manzaranın tadını çıkarmak gibisi yok.

  • Sağlam kıyafetler tercih etmekte fayda var.
  • İşletmelerin çoğu kapalı olduğu için önceden rezervasyon yaptırıp işini garantiye al.
  • Meditasyon yapmak için en doğru yeri seçtin, matını da almayı unutma.
  • Kış tarifeleri sürekli değiştiği için ulaşımla ilgili bilgiler konusunda internete güvenme, konaklayacağın yere ya da terminallere sor.

Paylaş: