Çanakkale, Gökçeada

Çanakkale, Gökçeada

Suyun seni ele geçirdiği güzellikler için ada serüveni tam da #OlduğuGibi #Filtresiz sevenlere göre. Türkiye’nin en batısında yer alan, ülkenin en büyük adası unvanına sahip Gökçeada, İstanbul’a da gayet yakın. Burası tam arkadaşlarınla bir arabaya atlayıp keşfedilesi rotalar arasında. Geniş adanın her noktasını gezmek için araçla olmak senin artına olur. Eski bir Rum adası olan Gökçeada, bu dokuyu korumuş. Taş evleri, organik yiyecekleri, 7000 yıl öncesine dayanan kalıntıları ve denizin tonu seni adanın büyüsüne teslim ediyor.

Türkiye’de güneşi en son sen batırmak istersen o zaman doğru yerdesin. Yıldız Koyu veya Tepeköy’e git, güneşi en son sen yolcula. Sakızlı muhallebi, keçi sütünden dondurma, bademli kurabiye, Rum lezzetleri ve özel kahvaltı seçeneklerini mutlaka dene. Rüzgarlı sahillerinde rüzgar ve uçurtma sörfü yap. Sakin koylarında kayaları incele, suyun içindeki canlılarla, mercanlarla dertleş. Çadırını ya da karavanını bir tepeye koy, sen de adanın #Filtresiz deneyimlerini keşfet.

  • Gökçeada, hafta sonu için değerlendirilebilecek bir rota, İstanbul’a sadece 6-7 saat uzaklıkta.
  • Adaya sadece deniz yoluyla, feribotla geçiliyor bu sebeple arabalı ya da arabasız önceden bilet almak önemli
  • Eğer aracın yoksa en çok gezmek istediğin bölgeyi önceden belirleyip orada konaklaman önemli. Ada çok büyük olduğu için araçsız serüvenler biraz zor.

Paylaş: