Sonar İstanbul

Sonar 2019
Festival / Zorlu PSM / 8-9 Mart

Bizim gibilerin kulaklarından müzik, ajandalarından konser eksik olmaz. Şehirdeki en önemli ve gidilmeye değer festivalleri de kaçırmadığımız aşikar. %100 Müzik katkılarıyla gerçekleşen Sonar İstanbul da Mart ayının önemli etkinliklerinden biri. Sonar’ı benzerlerinden ayıran en önemli özellik ise sadece elektronik müziğe değil, görsel-işitsel şovlara da yer vermesi; müzik, yaratıcılık ve teknolojiyi bir potada eritmesi. Sonar, yıl boyunca Sonar+D kapsamında Digilogue katkılarıyla yeni medya alanında irili ufaklı etkinlikler düzenlemişti. 2019 Line-up’ı ile de sadece dj ve prodüktörleri değil, görsel-işitsel programını duyurdu.

Bu sene yine önemli isimler, farklı performanslarıyla özel bir müzik deneyimi yaşatacak. Line-up şöyle: Ben Frost, Bicep, Deena Abdelwahed, Dj Lag, Dj Seinfeld, Dj Stingray, Fjaak, Gazelle Twin, George Fitzgerald, HAAi, Henrik Schwarz, Kobosil, Laurent Garnier, Matador, Modeselektor, Octo Octa, The Field, Tijana T, Volvox. #Filtresiz’in seçkisi ise Ben Frost’un Widening Gyre albümü için yapacağı 360° canlı performansı. Ben Frost; seyirciler ortasına kurulacak bir platformda tüm mekandaki ses kontrolünü yapacak, çoklu-ses kanalları ile 360° sahne deneyimi yaşatacak. Analog ve yüksek tempolu bu performansla benzersiz bir şovun deneği olabilirsin.

Göz ve kulak senkronizasyonu konusunda tatmin olacağın yeni medya işleriyle Sonar İstanbul, yabancı ve yerli birçok sanatçıyı davet etmiş. Lazer destekli sahne ve alan performansları ile TUNDRA kolektifi, modüler performansı ile Caterina Barbieri, sessiz bir filme yapacağı doğaçlama performansı ile Tolga Böyük, ultra gerçeklik yansıması olarak adlandırılan görsel şovu ile Push 1 Stop ve Wiklow, cisimlerin elektromekanik özelliklerini kullanarak performanslar hazırlayan Martin Messier ve daha birçoğu festivalin görsel-işitsel şovunun bir parçası.

Paylaş: