Başka Sinema

Başka Sinema
Sinema / Şubat Programı

“Bize her gün festival” sloganıyla yola çıkan Başka Sinema, film festivallerinde yer bulan önemli yapıtları sunduğu seçkiye devam ediyor. Vizyon filmlerinden sıkılıyorsan ve popüler kültür ögeleri senin tatmin etmiyorsa Başka Sinema’nın Şubat programı tam sana göre. İstanbul’da başlayan Başka Sinema serüveni ülkenin diğer şehirlerini de yayıldı. Artık Ankara, İzmir, Eskişehir, Bursa, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Mersin, Uşak, Konya, Kar, Edirne, Diyarbakır, Antalya, Muğla, Adana, Düzce ve Antakya’da Başka Sinema’yla ufuk genişletmek, dünya sinemasının ayrıntılarını görmek mümkün.

 

Kefernahum / Capharnaüm
Lübnanlı yönetmen Nadine Labaki’nin gözünden, hayata isyan eden 12 yaşındaki bir çocuğun dramı. Geçtiğimiz aylarda film eleştirmenlerinin adından övgüyle bahsettiği ve birçok ödül toplayan Kefernahum 1 Şubat – 20 Mart arası Başka Sinema seanslarında.

http://www.baskasinema.com/filmler/capharnaum/

 

İmgeler ve Sözcükler / The Image Book
Sinema tarihinin en önemli yönetmenlerinden biri olan Jean-Luc Godard’ın son filmi İmgeler ve Sözcükler, 17 Şubat’a kadar belli günlerde Başka Sinema seanslarında. Yönetmenin düşünceler, bellek, rüyalar ve zaman gibi birçok kavramı sorguladığı filmi kaçırma.

http://www.baskasinema.com/filmler/the-image-book/

 

Yangın Yeri / Wildfire
Carey Mulligan ve Jake Gyllenhaal’ın başrolde olduğu Yangın Yeri, Toronto Film Festivali’nde de “En İyi Film” ödülünü kapmıştı. Muhteşem oyuncu kadrosu, akılda kalıcı bir hikaye ve başarılı yönetimi ile film 27 Şubat’a kadar Başka Sinema’da.

http://www.baskasinema.com/filmler/wildlife/

 

Şüphe / Burning
Chang-dong Lee’nin yönettiği Güney Kore filmi Şüphe, gizemli hikayesi ve başarılı kurgusuyla Cannes dahil birçok festivalden ödülleri topladı. Gizemli ve büyüleyici hikayeleri ile dikkat çeken Haruki Murakami’nin kısa öyküsünden uyarlanan film, 3 Nisan’a kadar Başka Sinema salonlarında.

http://www.baskasinema.com/filmler/burning/

Paylaş: